1 2 3
Biznesowy sukces "Sukces w biznesie jest jak jazda na rowerze. Albo jedziesz naprzód, albo upadasz."   H. Jackson Brown

Ograniczenie wydatków

Treść dodano: 25-02-2012, Tagi: dom, wydatki, zysk

Osoby, których wydatki nie pokrywają się z dochodami muszą szukać sposobów na ich ograniczenie. Oprócz rezygnacji z rozrywek, które nie są niezbędne, trzeba jednak czasem szukać oszczędności na rzeczach, których posiadanie jest konieczne. Mowa tutaj o wydatkach na żywność. Dobrym rozwiązaniem jest robienie zakupów hurtowych, zwłaszcza w przypadku produktów o długim terminie przydatności. Można także robić zakupy w dyskontach, które często oferują produkty znanych producentów w bardziej atrakcyjnych niż normalnie cenach. Ciekawą ofertę mają także sieci handlowe, które oferują produkty pod marką własną. Są one tańsze niż produkty znanych producentów, ale zdarza się, że są także przez nich produkowane. Warto więc czytać dokładnie etykiety produktów, gdyż może się okazać, że mleko czy jogurt producenta X pod jego marką jest dwa razy droższe niż ten sam produkt pod marką własną sprzedającego go sklepu. W przypadku żywności czy chemii gospodarczej trzeba także zwracać uwagę na wielkość opakowań. Zwykle bowiem opakowania większe są tańsze niż dwa mniejsze o takiej samej łącznej wielkości.

Spirala długów

Treść dodano: 25-02-2012, Tagi: wydatki, rachunki

Wiele osób poddając się poniekąd manipulacji i wychwalaniu konsumpcyjnego stylu życia wpada w pułapkę. Kupują oni nowe telewizory, samochody czy inne przedmioty na kredyt. Mają w danej chwili dobrą i stabilną pracę w związku z czym dostają kredyty, które pozwalają im to sfinansować. Nie mają jednak żadnych oszczędności, które byłoby zabezpieczeniem na wypadek utraty pracy czy choćby dłuższych problemów ze zdrowiem. Zdarza się jednak, że tracą oni pracę i wówczas powstają problemy. Czasem udaje się zamrozić spłatę rat na miesiąc czy dwa, ale jeśli nie udaje się znaleźć pracy zadłużenie i zaległości rosną. Często kuszące w takiej sytuacji staje się wzięcie szybkiej pożyczki, która jest oferowana na dowód osobisty. Trzeba jednak uważać, bo oprocentowanie takiej pożyczki jest dużo wyższe niż oprocentowanie pożyczek bankowych. Wówczas spłacając jedne kredyty, za pomocą innych, droższych, zaczynamy wpadać w spiralę długu, z której bardzo trudno jest wyjść. Aby tego uniknąć w trudnej sytuacji warto poszukać pomocy o rodziny czy przyjaciół, którzy nie będą żądali ogromnego oprocentowania i dzięki temu może uda się uniknąć spirali długów.

Wykorzystanie nadwyżek finansowych

Treść dodano: 29-02-2012, Tagi: budżet domowy, inwestycje, zysk

Jeśli w naszym domowym budżecie pozostają nadwyżki finansowe to warto się zastanowić jak można je zagospodarować. W zależności od wielkości tych nadwyżek można je odłożyć np. na lokatę. Rozwiązanie to jest najpopularniejsze, daje przewidywalny efekt oraz można dobrze dopasować okres inwestycji do naszych planów. Można np. tak dopasować termin lokaty, żeby skończyła się przed wakacjami i środki na niej zgromadzone przeznaczyć na wypoczynek. Jeśli nadwyżka jest trochę większa, nie potrzebujemy jej w najbliższej przyszłości to można ją zainwestować w fundusze inwestycyjne, które pozwolą osiągnąć wyższy zysk niż lokaty terminowe. W każdej chwili można z tych inwestycji zrezygnować, lecz dobre efekty są osiągane przy dłuższych okresach inwestowania. Znacznie wyższe nadwyżki można wykorzystać do otwarcia nowego biznesu lub na zakup nieruchomości. Nieruchomości uznawane są za pewną lokatę kapitału, która gwarantuje długofalowe zyski. Przy czym jest to inwestycja, z której stosunkowo trudno jest wyjść, gdyż znalezienie kupca zajmuje czasem trochę czasu.


poprzednia     1 [2] 3     następna
 
Copyright www.milleniumproject.pl