1 2 3
Biznesowy sukces "Sukces w biznesie jest jak jazda na rowerze. Albo jedziesz naprzód, albo upadasz."   H. Jackson Brown

Bankowość internetowa

Treść dodano: 05-02-2012, Tagi: karta bankowa,

Postęp i wszechobecna obecność Internetu wprowadziły także zmiany w sektorze bankowym. Od pewnego czasu wiele banków oferuje dostęp do kont internetowych za pośrednictwem sieci. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które obniża koszty zarówno dla banków jak i dla klientów. Klient może bowiem wykonywać przelewy samodzielnie, o dowolnej godzinie, nie tracąc przy tym czasu na dojazd do banku i stanie w kolejkach. Banki natomiast zyskują na obniżaniu kosztów zatrudnienia, gdyż mogą zmniejszyć ilość pracowników zatrudnionych w dziale obsługi klienta. Dzięki tym korzyściom konta internetowe są najczęściej konkurencyjne pod względem kosztów prowadzenia rachunku. Proponują często bezpłatne przelewy, brak opłat za prowadzenie konta, a nawet bonusem honorują wykonywanie samodzielnych operacji przez Internet. Niektóre banki poszły już krok dalej i oprócz kont osobistych z dostępem przez Internet proponują także możliwość zakładania lokat, kupowania ubezpieczeń lub składania wniosków kredytowych za pośrednictwem sieci.

Wahania walutowe

Treść dodano: 07-02-2012, Tagi: limit, dochód, lokata

Osoby, które dysponują sporym kapitałem mogą go powiększyć dokonując operacji na walutach, a więc kupując i sprzedając waluty różnych krajów. Dzięki towarzyszącym kursom walut wahaniom na rynkach walutowych można osiągnąć niemałe zyski umiejętnie obracając walutami. Wymóg sporego kapitału jest tutaj dość istotny, gdyż wahania są często niewielkie i niewielka inwestycja może prowadzić do groszowych zysków. Niemałe znaczenie ma wiedza na temat specyfiki rynków walutowych, znajomość codziennych kursów kupna i sprzedaży oraz umiejętność przewidywania trendów. Warto inwestować w waluty stabilne, których zachowanie jest łatwiejsze do przewidzenia. W Europie taką walutą był do tej pory frank szwajcarski, jednakże sytuacja kryzysowa w strefie euro spowodowała także i jego niestabilność. W warunkach kryzysowych trudno jest bowiem przewidzieć zachowania inwestorów, a waluty raczej tracą na wartości. Można więc spróbować wykorzystać także i te tendencje i w odpowiednim momencie wycofać się z niepewnej inwestycji.

Lokaty terminowe

Treść dodano: 07-02-2012, Tagi: limit, oprocentowanie, lokata

Jedną z najbardziej bezpiecznych form oszczędzania są lokaty terminowe. Oferują one stały zysk, który zależy od oprocentowania. Oprocentowanie natomiast zależy od okresu, na jaki zawierana jest lokata oraz od banku, w którym zostaje założona. Rozpiętość oferowanych stawek oprocentowania jest ogromna. Zanim więc założy się lokatę w banku, w którym posiada się konto warto przyjrzeć się ofercie innych banków. Nie zawsze bowiem do założenia lokaty jest wymagane posiadanie konta w danym banku. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, którzy są przyzwyczajeni do bankowości internetowej, wiele banków wprowadziło możliwość zakładania lokat przez Internet. I nie chodzi tu tylko o banki, w których posiadamy konto internetowe. Przez Internet można założyć lokatę także w banku, w którym konta nie posiadamy. Od zysków, które osiągamy z lokaty terminowej musimy zapłacić tzw. podatek Belki w wysokości 19% zysku. Sposobem na ominięcie tego podatku są tzw. polisolokaty, które co prawda pozwalają uniknąć płacenia podatku, ale często oferują mniejszy zysk niż tradycyjne lokaty.


poprzednia     1 [2] 3 4 5     następna
 
Copyright www.milleniumproject.pl