1 2 3
Biznesowy sukces "Sukces w biznesie jest jak jazda na rowerze. Albo jedziesz naprzód, albo upadasz."   H. Jackson Brown

Kredyty hipoteczne

Treść dodano: 03-02-2012, Tagi: dochód, kredyt, informacja

W obecnych warunkach rynkowych uzyskanie kredytu hipotecznego nie jest sprawą łatwą. Przede wszystkim utrudnia to niedawno uchwalona rekomendacja S, która wymaga obliczania zdolności kredytowej na 25 lat, niezależnie od rzeczywistego okresu kredytowania. Wiele osób straciło w ten sposób zdolność kredytową i nie mogą uzyskać kredytu, mimo że biorą kredyt na 30 lat i wg starego sposobu obliczania ich zdolność była wystarczająca.

Niewiele banków zgadza się na udzielenie kredytu bez posiadanego wkładu własnego. W takiej sytuacji osoba chcąca wziąć kredyt musi się wstrzymać do czasu, aż zaoszczędzi środki z przeznaczeniem na wkład własny.

Dodatkowo nie ma wyboru wśród kredytów walutowych. Jeszcze kilka lat temu, większość kredytów była brana we frankach szwajcarskich. Obecnie właściwie jedyną walutą, w której można dostać kredyt jest złotówka. Kredyty we frankach szwajcarskich i euro są albo wycofane albo proponowane osobom, które osiągają bardzo wysokie dochody, dla większości kredytobiorców nieosiągalne.

BIK – Biuro Informacji Kredytowej

Treść dodano: 03-02-2012, Tagi: umowa, kredyt, informacja

Biuro informacji Kredytowej czyli tzw. BIK to instytucja, która gromadzi informacje o kredytobiorcach. W niej zapisywany jest każdy człowiek, który bierze kredyt. Zgodnie z prawem bankowym, bank lub SKOK jest obowiązany sprawdzać informacje na temat swoich klientów pod kątem ich zdolności kredytowej, aby oszacować ich wiarygodność i zmniejszyć ryzyko bankowe z tytułu udzielonego kredytu. Jeśli po otrzymaniu informacji z BIK okaże się, że udzielenie kredytu jest dla banku wysoce ryzykowne, wówczas powinien on minimalizować ryzyko poprzez obniżenie kwoty kredytu lub podniesieniu kosztów jego obsługi. Dzięki BIK klienci nie muszą zanosić do banków zaświadczeń z innych banków, w których mają kredyty, wystarczy bowiem informacja z systemu. Dzięki temu klient oszczędza czas. Informacje, które są w posiadaniu BIK są dostarczane przez banki na zasadzie wzajemności. Obowiązkiem banków jest dostarczanie tam pełnych informacji o swoich klientach. Informacje te mają charakter tajemnicy bankowej, a przesyłanie ich jest obostrzone wysokimi wymogami bezpieczeństwa.

Pożyczka bez BIK

Treść dodano: 05-02-2012, Tagi: umowa, kredyt, oprocentowanie

Jeśli nasza historia w BIK jest niezbyt dobra lub nie mamy stałego źródła dochodów, nie oznacza to, że nie mamy szansy na uzyskanie kredytu. Z pomocą przychodzą różne instytucje, które oferują kredyty bez BIK. Taki kredyt jest przyznawany na podstawie okazanego dowodu osobistego oraz po zadeklarowaniu osiąganych miesięcznie dochodów. Ceną za uzyskanie tego typu kredytu jest wyższe niż normalnie oprocentowanie, gdyż w ten sposób firmy rekompensują sobie mniejszą wiarygodność klienta. Żeby zaciągnąć taki kredyt nie trzeba nawet wychodzić z domu. Wiele firm oferuje dojazd do klienta, serwis przez sms czy telefon. Umowa kredytowa zostaje wówczas przesłana kurierem lub dostarczona przez pracownika firmy kredytującej. Trzeba pamiętać, że kredyt zostaje przyznany dopiero w momencie podpisania umowy kredytowej, w której zawarte są wszelkie obowiązki i prawa klienta. Trzeba dobrze czytać taką umowę, a wszelkie wątpliwości wyjaśniać z pracownikiem kredytodawcy, żeby później nie było przykrych dla klienta niespodzianek.


[1] 2 3 4 5     następna
 
Copyright www.milleniumproject.pl