1 2 3
Biznesowy sukces "Sukces w biznesie jest jak jazda na rowerze. Albo jedziesz naprzód, albo upadasz."   H. Jackson Brown
Wpisy dla tagu: dochód

Kredyty hipoteczne

Treść dodano: 03-02-2012, Tagi: dochód, kredyt, informacja

W obecnych warunkach rynkowych uzyskanie kredytu hipotecznego nie jest sprawą łatwą. Przede wszystkim utrudnia to niedawno uchwalona rekomendacja S, która wymaga obliczania zdolności kredytowej na 25 lat, niezależnie od rzeczywistego okresu kredytowania. Wiele osób straciło w ten sposób zdolność kredytową i nie mogą uzyskać kredytu, mimo że biorą kredyt na 30 lat i wg starego sposobu obliczania ich zdolność była wystarczająca.

Niewiele banków zgadza się na udzielenie kredytu bez posiadanego wkładu własnego. W takiej sytuacji osoba chcąca wziąć kredyt musi się wstrzymać do czasu, aż zaoszczędzi środki z przeznaczeniem na wkład własny.

Dodatkowo nie ma wyboru wśród kredytów walutowych. Jeszcze kilka lat temu, większość kredytów była brana we frankach szwajcarskich. Obecnie właściwie jedyną walutą, w której można dostać kredyt jest złotówka. Kredyty we frankach szwajcarskich i euro są albo wycofane albo proponowane osobom, które osiągają bardzo wysokie dochody, dla większości kredytobiorców nieosiągalne.

Wahania walutowe

Treść dodano: 07-02-2012, Tagi: limit, dochód, lokata

Osoby, które dysponują sporym kapitałem mogą go powiększyć dokonując operacji na walutach, a więc kupując i sprzedając waluty różnych krajów. Dzięki towarzyszącym kursom walut wahaniom na rynkach walutowych można osiągnąć niemałe zyski umiejętnie obracając walutami. Wymóg sporego kapitału jest tutaj dość istotny, gdyż wahania są często niewielkie i niewielka inwestycja może prowadzić do groszowych zysków. Niemałe znaczenie ma wiedza na temat specyfiki rynków walutowych, znajomość codziennych kursów kupna i sprzedaży oraz umiejętność przewidywania trendów. Warto inwestować w waluty stabilne, których zachowanie jest łatwiejsze do przewidzenia. W Europie taką walutą był do tej pory frank szwajcarski, jednakże sytuacja kryzysowa w strefie euro spowodowała także i jego niestabilność. W warunkach kryzysowych trudno jest bowiem przewidzieć zachowania inwestorów, a waluty raczej tracą na wartości. Można więc spróbować wykorzystać także i te tendencje i w odpowiednim momencie wycofać się z niepewnej inwestycji.

Zdolność kredytowa

Treść dodano: 12-02-2012, Tagi: dochód, kredyt, informacja

Zdolność kredytowa to zdolność klienta do terminowego regulowania zobowiązań. Jest ona obliczana w każdej sytuacji, w której klient stara się o kredyt w banku, niezależnie czy to będzie kredyt samochodowy, gotówkowy czy hipoteczny. Na określenie zdolności kredytowej mają wpływ przede wszystkim osiągane dochody oraz ich stałość – mniej wiarygodny będzie klient pracujący w oparciu o umowę zlecenie czy umowę o dzieło. Badając zdolność kredytową banki sprawdzają także historię klienta w BIK czyli Biurze Informacji Kredytowej. W BIKu zawarte są informacje o wszystkich zobowiązaniach klienta oraz o tym, czy raty były spłacane regularnie. Wysokość aktualnych zobowiązań również wpływa na zdolność kredytową, gdyż ogólną zdolność obniża się o ich wartość. Paradoksalnie brak historii w BIK nie jest dobry, gdyż bank nie mając możliwości weryfikacji klienta poprzez jego historię kredytową traktuje go nieufnie. Myśląc więc np. o kredycie hipotecznym warto założyć kartę kredytową i regularnie regulować zadłużenie. Dzięki temu staniemy się bardziej wiarygodni dla banku.

 
Copyright www.milleniumproject.pl