1 2 3
Biznesowy sukces "Sukces w biznesie jest jak jazda na rowerze. Albo jedziesz naprzód, albo upadasz."   H. Jackson Brown
Wpisy dla tagu: firma internetowa

Firma w Internecie

Wraz z rozwojem Internetu rozwinęły się także możliwości jakie daje prowadzenie biznesów internetowych. Zarabianie pieniędzy przy użyciu Internetu, który jest używany jako narzędzie dotarcia do klienta jest nieograniczone. Badania pokazują, że większość osób w wieku produkcyjnym na co dzień korzysta z Internetu. Szukają oni przede wszystkim informacji, gdyż jest to najprostszy i najszybszy sposób. Niektórzy mówią, że jeśli Cię nie ma w Internecie to znaczy, że nie istniejesz. W związku z tym niemal każdy biznes, czy jest to szycie spodni czy usługi hydrauliczne, powinien być obecny w sieci. Wielu firmom, np. budowlanym wydawało się do tej pory, że ich usługi niedostępne przecież w sieci, nie muszą być tam obecne. Nic bardziej mylnego. Klienci poszukują informacji w sieci, opinii, realizacji, oferty, obszaru działania. Dobra strona internetowa, z opisem oferowanych usług, ze zdjęciami z realizacji może zdziałać więcej niż krótkie anonse w prasie. Internet staje się najbardziej popularnym medium – i to zarówno informacyjnym jak i reklamowym.

Sprzedaż przez Internet

Szukając pomysłu na własny biznes warto rozważyć prowadzenie firmy, w której główny kontakt z klientami odbywa się za pomocą Internetu. Mowa tutaj o e-commerce, które święci triumfy i sprawia, że własny sklep staje się produktem dostępnym niemal dla każdego. Jak w każdym biznesie liczy się przede wszystkim pomysł. Sprzedawać przez Internet można bowiem wszystko, począwszy od ubrań, butów, książek, produktów dla dzieci, poprzez urządzenia AGD aż po materiały budowlane. Otwierając sklep nie trzeba być programistą, ani specjalistą od Internetu, gdyż pomocą służą gotowe programy przeznaczone do prowadzenia sklepów internetowych. Oferują one produkty dostosowane do sklepów różnej wielkości, a za wybrane rozwiązanie można płacić jednorazowo lub miesięcznie jako abonament za korzystanie z programu. Nie trzeba jednak od razu inwestować w sklep. Można na początek sprzedawać swoje produkty za pomocą serwisów aukcyjnych, które doskonale nadają się dla osób rozpoczynających działalność. Sprzedaż tam nie wymaga bowiem żadnych początkowych nakładów, a opłaty są zależne od wartości i ilości wystawionych przedmiotów.

Serwisy aukcyjne

Serwisy aukcyjne takie jak allegro czy Ebay świetnie się sprawdzają, jeśli dopiero rozpoczynamy przygodę ze sprzedażą przez Internet. Nie wymagają one bowiem dużej inwestycji na początek, nie wymagają własnej domeny ani oprogramowania do prowadzenia sklepu internetowego. Wystarczy zarejestrować użytkownika firmowego i już można sprzedawać swoje produkty. Oczywiście nie są to serwisy darmowe, gdyż za wystawienie przedmiotów pobierana jest prowizja, różna w zależności od kategorii, w których oferowane są przedmioty. W przypadku udanej sprzedaży dodatkowo pobierana jest prowizja jako procent od kwoty sprzedaży, jednakże koszty te nie są wielkie. Sprzedaż w takich serwisach możemy uznać jako swoiste badanie rynku. Dzięki nim możemy bowiem poznać oczekiwania klientów, sprawdzić, które produkty cieszą się większą popularnością i dopiero później, w ramach rozwijania działalności stopniowo inwestować we własny sklep. Wiele osób działa także równolegle, sprzedając na allegro, a przy tym prowadząc sklepy internetowe.

Strona internetowa, która zarabia

Przedsiębiorcy oczekują, że posiadana strona internetowa zagwarantuje, że klienci będą walić do firmy drzwiami i oknami. Co często nie udaje się firmom udaje się osobom prywatnym. Zdarza się bowiem, że strony prywatne stają się narzędziem do zarabiania i to całkiem niemałych kwot. Sukces może odnieść prowadzenie ciekawego bloga, forum internetowego czy ciekawej strony dla pasjonatów jakiejś dziedziny. Sukces takich stron nie jest jednak natychmiastowy, choć czasem się zdarza. Tak było np. z sukcesem Facebooka, którego popularność rosła w gigantycznym tempie co było zaskoczeniem także i dla jego twórcy. Dzięki temu sukcesowi założyciel Facebooka jest teraz milionerem. Sukces witryny internetowej zależy przede wszystkim od popularności danej strony, a więc ilości unikalnych użytkowników, którzy ją odwiedzają oraz ilości odsłon. Zarabianie na stronach internetowych polega głównie na sprzedawaniu miejsca pod reklamy. Istnieje kilka systemów między innymi Adtaily, które umożliwiają właścicielom stron umieszczenie specjalnych miejsc pod bannery na swoich stronach, a reklamodawcom szybki zakup reklamy i samodzielne jej umieszczenie.

 
Copyright www.milleniumproject.pl