1 2 3
Biznesowy sukces "Sukces w biznesie jest jak jazda na rowerze. Albo jedziesz naprzód, albo upadasz."   H. Jackson Brown
Wpisy dla tagu: oprocentowanie

Pożyczka bez BIK

Treść dodano: 05-02-2012, Tagi: umowa, kredyt, oprocentowanie

Jeśli nasza historia w BIK jest niezbyt dobra lub nie mamy stałego źródła dochodów, nie oznacza to, że nie mamy szansy na uzyskanie kredytu. Z pomocą przychodzą różne instytucje, które oferują kredyty bez BIK. Taki kredyt jest przyznawany na podstawie okazanego dowodu osobistego oraz po zadeklarowaniu osiąganych miesięcznie dochodów. Ceną za uzyskanie tego typu kredytu jest wyższe niż normalnie oprocentowanie, gdyż w ten sposób firmy rekompensują sobie mniejszą wiarygodność klienta. Żeby zaciągnąć taki kredyt nie trzeba nawet wychodzić z domu. Wiele firm oferuje dojazd do klienta, serwis przez sms czy telefon. Umowa kredytowa zostaje wówczas przesłana kurierem lub dostarczona przez pracownika firmy kredytującej. Trzeba pamiętać, że kredyt zostaje przyznany dopiero w momencie podpisania umowy kredytowej, w której zawarte są wszelkie obowiązki i prawa klienta. Trzeba dobrze czytać taką umowę, a wszelkie wątpliwości wyjaśniać z pracownikiem kredytodawcy, żeby później nie było przykrych dla klienta niespodzianek.

Lokaty terminowe

Treść dodano: 07-02-2012, Tagi: limit, oprocentowanie, lokata

Jedną z najbardziej bezpiecznych form oszczędzania są lokaty terminowe. Oferują one stały zysk, który zależy od oprocentowania. Oprocentowanie natomiast zależy od okresu, na jaki zawierana jest lokata oraz od banku, w którym zostaje założona. Rozpiętość oferowanych stawek oprocentowania jest ogromna. Zanim więc założy się lokatę w banku, w którym posiada się konto warto przyjrzeć się ofercie innych banków. Nie zawsze bowiem do założenia lokaty jest wymagane posiadanie konta w danym banku. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, którzy są przyzwyczajeni do bankowości internetowej, wiele banków wprowadziło możliwość zakładania lokat przez Internet. I nie chodzi tu tylko o banki, w których posiadamy konto internetowe. Przez Internet można założyć lokatę także w banku, w którym konta nie posiadamy. Od zysków, które osiągamy z lokaty terminowej musimy zapłacić tzw. podatek Belki w wysokości 19% zysku. Sposobem na ominięcie tego podatku są tzw. polisolokaty, które co prawda pozwalają uniknąć płacenia podatku, ale często oferują mniejszy zysk niż tradycyjne lokaty.

Koszty kredytu

Treść dodano: 16-02-2012, Tagi: oprocentowanie, bank, fundusz

Koszty zaciągniętego kredytu zależą od stopy oprocentowania oferowanej przez bank oraz od marży, jaką bank do niej doliczy. Głównymi czynnikami, które wpływają na wysokość oprocentowania są wskaźniki Wibor, Euribor, przez co są one szczególnie ważne dla kredytobiorców. Na ich podstawie jest bowiem wyznaczana stopa procentowa dla klientów biorących kredyty. Wibor to Warsaw Interbank Offered Rate, czyli stopa oprocentowania kredytów na rynku międzybankowym. Jest ona określana codziennie jako średnia cen kilkunastu banków, po odrzuceniu ofert skrajnych. Wibor dotyczy kredytów zaciągniętych w złotówkach. Natomiast w przypadku kredytów zaciągniętych w Euro analogicznie stosuje się wskaźnik Euribor. Euribor bowiem to Euro Interbank Offered Rate, a więc stopa oprocentowania kredytów na rynku międzybankowym w strefie Euro. Bank może także wskazać, która stawka Wibor czy Euribor jest brana pod uwagę przy obliczaniu oprocentowania. Stawki te bowiem są podawane dla różnych okresów – jednomiesięczne, trzymiesięczne itd. W przypadku zmiany stawki bank dokonuje korekty oprocentowania.

 
Copyright www.milleniumproject.pl