1 2 3
Biznesowy sukces "Sukces w biznesie jest jak jazda na rowerze. Albo jedziesz naprzód, albo upadasz."   H. Jackson Brown
Wpisy dla tagu: umowa

BIK – Biuro Informacji Kredytowej

Treść dodano: 03-02-2012, Tagi: umowa, kredyt, informacja

Biuro informacji Kredytowej czyli tzw. BIK to instytucja, która gromadzi informacje o kredytobiorcach. W niej zapisywany jest każdy człowiek, który bierze kredyt. Zgodnie z prawem bankowym, bank lub SKOK jest obowiązany sprawdzać informacje na temat swoich klientów pod kątem ich zdolności kredytowej, aby oszacować ich wiarygodność i zmniejszyć ryzyko bankowe z tytułu udzielonego kredytu. Jeśli po otrzymaniu informacji z BIK okaże się, że udzielenie kredytu jest dla banku wysoce ryzykowne, wówczas powinien on minimalizować ryzyko poprzez obniżenie kwoty kredytu lub podniesieniu kosztów jego obsługi. Dzięki BIK klienci nie muszą zanosić do banków zaświadczeń z innych banków, w których mają kredyty, wystarczy bowiem informacja z systemu. Dzięki temu klient oszczędza czas. Informacje, które są w posiadaniu BIK są dostarczane przez banki na zasadzie wzajemności. Obowiązkiem banków jest dostarczanie tam pełnych informacji o swoich klientach. Informacje te mają charakter tajemnicy bankowej, a przesyłanie ich jest obostrzone wysokimi wymogami bezpieczeństwa.

Pożyczka bez BIK

Treść dodano: 05-02-2012, Tagi: umowa, kredyt, oprocentowanie

Jeśli nasza historia w BIK jest niezbyt dobra lub nie mamy stałego źródła dochodów, nie oznacza to, że nie mamy szansy na uzyskanie kredytu. Z pomocą przychodzą różne instytucje, które oferują kredyty bez BIK. Taki kredyt jest przyznawany na podstawie okazanego dowodu osobistego oraz po zadeklarowaniu osiąganych miesięcznie dochodów. Ceną za uzyskanie tego typu kredytu jest wyższe niż normalnie oprocentowanie, gdyż w ten sposób firmy rekompensują sobie mniejszą wiarygodność klienta. Żeby zaciągnąć taki kredyt nie trzeba nawet wychodzić z domu. Wiele firm oferuje dojazd do klienta, serwis przez sms czy telefon. Umowa kredytowa zostaje wówczas przesłana kurierem lub dostarczona przez pracownika firmy kredytującej. Trzeba pamiętać, że kredyt zostaje przyznany dopiero w momencie podpisania umowy kredytowej, w której zawarte są wszelkie obowiązki i prawa klienta. Trzeba dobrze czytać taką umowę, a wszelkie wątpliwości wyjaśniać z pracownikiem kredytodawcy, żeby później nie było przykrych dla klienta niespodzianek.

Polisolokaty

Treść dodano: 08-02-2012, Tagi: umowa, limit, lokata

Polisolokaty to produkt, który pojawił się w ofercie wielu banków jako alternatywa dla lokat z dzienną kapitalizacją odsetek, których zadaniem było pominięcie podatku Belki. Od kwietnia 2012 roku lokaty z jednodniową kapitalizacją odsetek zniknęły z rynku z powodu zmiany przepisów. Polisolokaty to ubezpieczenie na życie i na dożycie, które jest zawierane na okres określony w umowie. Po tym okresie ubezpieczonemu wypłacane są wpłacone środki wraz z odsetkami. Nie podlegają one podatkowi Belki, co jest zaletą w porównaniu z tradycyjną lokatą. Polisolokaty nie są jednak lokatami, a umowa o ich zawarcie nie jest zawierana z bankiem, lecz z towarzystwem ubezpieczeniowym za pośrednictwem banku. Środki, które są wpłacone na polisolokatę są gwarantowane jedynie w 50% i to najwyżej do kwoty 30 000 Euro. W przypadku lokat natomiast Bankowy Fundusz Gwarancyjny obejmuje gwarancją 100% wartość zgromadzonych środków i to do kwoty 100 000 Euro. W tym porównaniu polisolokaty wypadają więc gorzej, dlatego warto się zastanowić nad wyborem pomiędzy lokatą i polisolokatą, bo poza ominięciem podatku nie ma ona zbyt wielu zalet.

 
Copyright www.milleniumproject.pl